Ćwiczenia strażaków na terenie Biogazowni Turowiec

W ramach doskonalenia zawodowego strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, w dniach 21-23 maja 2024 r., przeprowadzili ćwiczenia na terenie Biogazowni Turowiec w Turowcu, gm. Wojsławice. Ćwiczenia odbywały się przez trzy dni, obejmując trzy zmiany służbowe. Ponadto w tym samym czasie zostały przeprowadzone czynności kontrolno-rozpoznawcze na terenie zakładu.

Podczas praktycznych zajęć doskonalono techniki ewakuacji poszkodowanych oraz gaszenia pożarów zewnętrznych. Strażacy mieli także okazję zapoznać się z pierwszym tego typu obiektem w naszym powiecie. Biogazownia w Turowcu produkuje rocznie 8 200 MWh prądu, co odpowiada rocznemu zużyciu energii przez ponad 4000 gospodarstw domowych. Zakład działa głównie w oparciu o kiszonkę z kukurydzy, wysłodki buraczane, wytłoki z owoców, wywar gorzelniany oraz warzywa i owoce odsortowane przez producentów spożywczych.

23 maja w założeniu praktycznym uczestniczyli także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Białopola, Wojsławic i Żmudzi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przyczynili się do przeprowadzenia tych ćwiczeń, w szczególności:

  • Robertowi Bartosevič, przedstawicielowi firmy Biopark Turowiec Sp. z o.o., ul. Waryńskiego 3A, 00-645 Warszawa,
  • Henrykowi Gołębiowskiemu, wójtowi gminy Wojsławice, na terenie której odbyły się ćwiczenia.

 

 

Tekst i zdjęcia : mł. kpt. Szymon Żołnacz KM PSP Chełm

Skip to content