Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/strazchelm/public_html/wp-content/themes/minimag/template-parts/format-gallery.php on line 12

ĆWICZENIA Z RATOWNICTWA WODNEGO

W ramach doskonalenia zawodowego strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie od 1 do 3 lutego (3 dni / 3 zmiany służbowe), ćwiczyli razem z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na akwenie Glinianki w Chełmie. Tematem ćwiczeń była: „Organizacja akcji ratowniczej na akwenach i ciekach wodnych (powierzchnie wodne i lodowe)”. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone były wykładami, na których przedstawiono zasady bezpieczeństwa ratowników i osób ratowanych przy tego  typu zdarzeniach oraz zagadnienia związane z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy w trakcie działań ratowniczych. Podczas ćwiczeń praktycznych doskonalono techniki ewakuacji osób poszkodowanych (na ćwiczeniach byli nimi pozoranci – strażacy i ratownicy WOPR, ubrani w kombinezony do pracy w wodzie).

Zajęcia teoretyczne poprowadził kol. Andrzej Klaudel – prezes WOPR Chełm, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji ćwiczeń.

tekst: bryg. Wojciech Chudoba, zdjęcia: st. kpt. Maciej Piszczek, KM PSP w Chełmie.

Skip to content