NOWE UBRANIA SPECJALNE DLA CHEŁMSKICH STRAŻAKÓW

     Trwa program wymiany ubrań specjalnych strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Chełmscy strażacy otrzymali właśnie 75 kompletów nowych ubrań, które są w jaskrawych kolorach – takie rozwiązanie stosowane jest w wielu krajach świata.

     Właściwie nie jest to wymiana, a bardziej naturalny proces zastępowania wysłużonych, zużytych ubiorów nowymi, które będą wyprodukowane zgodnie z nowym wzorem zawartym w rozporządzeniu.

     Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA ubranie specjalne strażaków PSP składa z kurtki, spodni i kurtki letniej, a tkanina zewnętrzna ubrania ma być w kolorze żółtym, czarnym lub ciemnogranatowym.

     Kolor nowych ubrań podyktowany jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa – jaskrawe, żółte stroje są dużo bardziej widoczne podczas nocnych akcji, a także w zadymieniu niż dotychczasowe ciemne ubiory. Kurtki o jaskrawych barwach stosowane przez strażaków w wielu krajach na całym świecie m.in. w USA.

     Koszt zakupu 75 kompletów umundurowania  to 224167,50 zł.  został on sfinansowany ze  środków przeznaczonych na program modernizacji służb mundurowych.

 

tekst: mł. bryg. Wojciech Chudoba, zdjęcie: st. kpt. Jarosław Niemiec – KM PSP Chełm.

Skip to content