Pożar hali produkcyjnej w miejscowości Zawadówka

W dniu 22 marca 2024 roku o godzinie 10:02  chełmscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru w miejscowości Zawadówka, gmina Rejowiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono rozwinięty pożar dachu dawnego budynku produkcyjnego – pustostanu. Pożar objął głównie pierwsze piętro, gdzie płonęły głównie elementy drewniane dachu i papa. Przed przybyciem pierwszych jednostek cały dach zapadł się do środka.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dach: jeden prąd z wysokości parteru i dwa prądy wody z zewnątrz przez okna na pierwszym piętrze. Ratownicy, wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego (OUO) i nawodnioną linię gaśniczą, weszli do środka budynku na parterze i pierwszym piętrze w celu przeszukania pomieszczeń, gdzie nie stwierdzili obecności osób.

Dalsze działania polegały na rozbieraniu i usuwaniu nadpalonych elementów konstrukcji, które były przelewane wodą celem likwidacji zagrożenia.

W akcji gaśniczej trwającej blisko 4,5 godziny brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej, w tym OSP Staw, OSP Zarzecze, OSP Wierzbica, łącznie 23 ratowników.

Skip to content