PRACOWITE ŚWIĘTA CHEŁMSKICH STRAŻAKÓW

          Bardzo pracowicie minął chełmskim strażakom okres tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Od piątku do poniedziałku było 28 zdarzeń, wśród których było 11 pożarów suchych traw ale były też poważne zdarzenia drogowe. O piątkowym zderzeniu pociągu z ciągnikiem rolniczym przy ul. Polnej w Rejowcu Fabrycznym już pisałem. W niedzielę w Okszowie, gm. Chełm samochód osobowy Fiat Seicento zjechał z drogi nr 1805 L do przydrożnego rowu, w wyniku czego samochód dachował. Kierujący wraz z pasażerami (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) samodzielnie opuścili pojazd przed przybyciem zastępów PSP. Osobami biorącymi udział w zdarzeniu zajmował się obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego – kierujący pojazdem mężczyzna został zabrany do szpitala. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe.

          Tego samego dnia w Maryninie, gm. Rejowiec na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3122 L doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: VW Passat i BMW X6. Osoby podróżujące samodzielnie opuściły pojazdy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego i zapewnieniu komfortu cieplnego poszkodowanemu dziecku, które zostało przekazane przybyłemu na miejsce działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowane do szpitala.

          Również w niedzielę przy Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Chełmie, kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z jezdni uderzając w latarnię uliczną oraz drzewo stojące na poboczu drogi. Samochód znajdował się na jednym z pasów jezdni, a kierująca pojazdem, w wyniku uderzenia wypadła na pobocze drogi. Podróżowała sama. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Następnie zneutralizowano płyny eksploatacyjne pojazdu przy użyciu sorbentu. Poszkodowana została przetransportowana do placówki medycznej przez ZRM.

          W nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż po północy w Chełmie przy ul. Lwowskiej  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opel Astra i Mercedes E. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji samochodu, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuacji 4 osób poszkodowanych z Mercedesa. Następnie odłączono zasilanie akumulatorowe w obu pojazdach oraz zakręcono zawór zasilania LPG w pojeździe Opel (zdjęcia: JRG 2 Chełm). Przyczyny powstania tych zdarzeń wyjaśnia Policja.

          W poniedziałek po godzinie 22 doszło do pożaru 340 bel siana w Poczekajce, gm. Ruda Huta. Działania gaśnicze, w których brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej – ratowników 13, trwały ponad 9 godzin i zakończyły się we wtorek przed godziną 8. (zdjęcia: mł. kpt. Paweł Krystynek – JRG 2 Chełm).

 

tekst: bryg. Wojciech Chudoba – KM PSP w Chełmie

  • lwowska3
  • lwowska2
  • lwowska1
  • 340bel3
  • 340bel1
  • 340 bel2
Skip to content