Rafał Bereza – Mistrz Świata FIREFIT

W dniach 16-17 września 2023 roku, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej wzięła udział w Mistrzostwach Świata na „Najtwardszego Strażaka” w formule FIREFIT, które odbyły się w miejscowości Sarnia w Kanadzie. To były wyjątkowe zawody, ponieważ naszą Komendę godnie reprezentował kpt. Rafał Bereza.

Podczas tych zawodów, Rafał wraz z drużyną strażaków dał z siebie wszystko i odnieśli ogromne sukcesy:

  • W kategorii indywidualnej, nasi reprezentanci zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza świata. Rafał Bereza z czasem 1:10,98 stał się MISTRZEM ŚWIATA.
  • W konkurencji tandemów, reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej zdobyła podwójne złoto, bijąc rekord świata. Tandem w składzie Dawid Hyżyk i Paweł Leśnicki triumfował z niesamowitym czasem 1:18:83, co oznacza REKORD ŚWIATA. Adam Spychała i Rafał Bereza z czasem 1:19:13 zdobyli SREBRO, uzyskując drugi czas w historii zawodów.

 

Gratulacje dla naszego niezawodnego strażaka, Rafała Berezy! Jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowej arenie.

Szczegółowe informacje i zdjęcia z mistrzostw: https://www.gov.pl/web/kgpsp/mistrzostwo-i-wicemistrzostwo-swiata-polskich-strazakow-podczas-zawodow-firefit-w-kanadzie

Zdjęcia: kpt. Bartosz Janicki

Skip to content