WYBRANE INTERWENCJE STRAŻAKÓW POWIATU CHEŁMSKIEGO

2 stycznia przed godziną 15 – stą w Zyngierówce gm. Rejowiec 5 zastępów Straży Pożarnej (w tym OSP KSRG Rejowiec) interweniowało przy wypadku drogowym. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Audi A4 i Audi A6. Niestety w wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia śmierć poniósł jeden z uczestników wypadku. Tego samego dnia tuż po 15 – stej w Kolonii Kamień, gm. Kamień doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych: Toyota Yaris i Renault Laguna. W tej interwencji brały udział 2 zastępy Straży Pożarnej (w tym OSP KSRG Kamień). W wyniku tego zdarzenia poszkodowane były trzy osoby, które przez Zespoły Ratownictwa Medycznego zostały przetransportowane do szpitala. Również 2 – go stycznia po godzinie 21 strażacy interweniowali przy zdarzeniu do jakiego doszło w Zawadówce, gm. Rejowiec na torowisku pod wiaduktem. Doszło tam do potrącenia osoby przez pociąg, niestety w wyniku tego zdarzenia osoba potrącona poniosła śmierć. W tym zdarzeniu brał udział jeden zastęp Straży Pożarnej. 3- go stycznia po godzinie 17:40 w Bezku gm. Siedliszcze, doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w domu może znajdować się właściciel. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza budynku z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń. Odnaleziono i ewakuowano właściciela, na zewnątrz budynku, Zespół Ratownictwa Medycznego obecny na miejscu zdarzenia stwierdził jego zgon.
W działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział pięć zastępów Straży Pożarnej (w tym OSP KSGR Siedliszcze i Wierzbica).

tekst: bryg. Wojciech Chudoba, zdjęcia: mł. kpt. Marcin Starczewski, st. asp. Ernest Stałęga,
st. asp. Maciej Skóra

Skip to content