Zdarzenie na Drodze Krajowej nr 12 w Tytusinie

9 lipca, około godziny 2:00, na Drodze Krajowej nr 12 w Tytusinie miała miejsce tragiczna kolizja między osobowym busem a ciężarówką.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia busa, który podróżował w kierunku przejścia granicznego w Dorohusku, z tyłem stojącego przy poboczu ciężarowego samochodu z naczepą. Po dokładniejszym rozpoznaniu ustalono, że w busie podróżowało łącznie 10 osób o narodowości ukraińskiej. Kierowcy obu pojazdów opuścili samodzielnie swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych.

Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jedna osoba podróżująca na przednim siedzeniu zmarła. W działaniach służb ratowniczych skupiono się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu prawych drzwi i części dachu busa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, aby dotrzeć do poszkodowanych znajdujących się wewnątrz pojazdu. W sumie z busa ewakuowano osiem osób, które odniosły różnego rodzaju obrażenia, w tym także jedno dziecko w wieku ok 10 lat.

Kolejne czynności polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu pomocy zespołom ratownictwa medycznego przy transporcie poszkodowanych.

W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej w sumie 19 strażaków, 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 4 radiowozy Policji.

zdjęcia: kpt. Paweł Krystynek

Skip to content