UROCZYSTA ZBIÓRKA W KOMENDZIE MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w CHEŁMIE

13 lutego 2019 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie miała miejsce uroczysta zbiórka. Gości serdecznie powitał p. o. Komendant Miejski PSP w Chełmie mł. bryg. Artur Rutkowski.

Na spotkaniu obecni byli: druh Kazimierz Smal,  V – ce Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KM PSP Chełm.

Na zbiórce miały miejsce dwa wydarzenia:

 

    1. Ślubowanie strażaka wstępującego do służby przygotowawczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, które przyjął p. o. Komendant Miejski PSP
      mł. bryg. Artur Rutkowski. Strażak Damian Kędzierawski rozpocznie swoją służbę od szkolenia podstawowego w zawodzie strażak w Szkole Podoficerskiej PSP
      w Bydgoszczy, które rozpocznie się 25 lutego 2019 roku, a zakończy 26 września 2019 roku. Po tym szkoleniu str. Kędzierawski będzie służył w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Chełmie.
    2. Pożegnanie funkcjonariusza kpt. Andrzeja Sidoruka, który 31 stycznia br. przeszedł na świadczenie emerytalne po ponad 29 latach służby. Podziękowania za długoletnią, służbę złożył mu p. o. Komendant Miejski PSP – mł. bryg. Artur Rutkowski.

 

 

 

tekst: mł. bryg. Wojciech Chudoba, zdjęcia: st. kpt. Jarosław Niemiec – KM PSP Chełm

 

{gallery}/wydarzenia/sido{/gallery}

Skip to content